Nowy sezon! Nowe wyzwania! Zaczynamy!

• autor: krawiec24hts, 2017-09-13 08:11

Wracamy po przerwie wakacyjnej! W sobotę 16.09 zostaną rozegrane spotkania Mińskiej Ligi Mistrzów i II ligi rozgrywek Ligi Pretendentów, dzięki czemu rywalizacja w tym sezonie osiągnie nowy wymiar! Szczerze, my już nie możemy się doczekać!

Tak, to już w sobotę. W tym sezonie podobnie jak w poprzednim rozgrywki będą gościły na dwóch mińskich orlikach, przy ul. Budowlanej oraz na tyłach zespołu szkół ekonomicznych przy ul. Kazikowskiego. W pierwszej kolejce robimy mały eksperyment, mecze będą rozgrywane na zmianę, ale o tym poniżej przy każdym meczu podana będzie godzina i miejsce! Póki co mecze II ligi Ligi pretendentów będą opisywane na stronie MLM, ale jesteśmy w trakcie przygotowania drugiej specjalnie przeznaczonej do tego strony!

Co prawda zmniejszyliśmy liczbę drużyn w MLM do 10, po pierwsze ze względu na drugą ligę, która była dla nas ważna, po drugie według nas wpłynie to korzystnie na rywalizację, gdyż jest bardzo mało miejsca na błędy! W drugiej lidze  Lidze Pretendentów w tym sezonie dość nietypowa sytuacja..będzie 9 ekip. Po prostu nie chcieliśmy nikomu odmawiać, bo szanujemy Was jako drużyny i ludzi, którzy dzielą z nami wspólną pasję, mamy nadzieję, że zaakceptujecie nasze decyzje.

Panowie ogromna prośba, którą będę powtarzał do znudzenia, szanujcie się nawzajem, sędziów i wszystkich obecnych, robimy to dla przyjemności!

Czas na zapowiedzi:

Mińska Liga Mistrzów

Awenta Mińsk Maz. vs Zatorze

godz. 14:00 Orlik ul. Budowlana

Na początek zaczynamy od mocnego uderzenia! Mecz Mistrza MLM sezonu 2016/17 z bardzo ambitną i młodą ekipą Zatorza, z pewnością dostarczy wielu emocji, spodziewamy się szybkiego tempa i piłkarskiego święta! Oba zespoły w letnim okresie przygotowawczym się wzmocniły, ciekawe jak to przełoży się na grę! Będzie się działo! Pytanie jest jedno, czy ktoś zatrzyma Awetnę?!

Canarinhos vs Ekipa 76

godz. 14.55 Orlik Zespół Szkół Ekonomicznych

W zeszłym sezonie Kanarki testowały całkiem nowy skład, zgrywały się, pod koniec dzięki świetnej postawie sprawili parę niespodzianek. Ekipa 76 ma za sobą naprawdę solidny sezon, chłopaki grają twardą piłkę, wyprowadzają świetne kontry i mają szczelną obronę. Mecz zapowiada się ciekawie!

Team Józefów vs Królewscy

15:50  orlik ul. Budowlana

Królewscy to nowa nazwa drużyny Partner Grzebowilk, mimo, iż zajęli oni 3 miejsce w minionym sezonie, to mają coś do udowodnienia, jako najbardziej utytułowana drużyna w MLM! Team Józefów w tamtym sezonie debiutował w lidze, ale trzeba przyznać, że spisali się całkiem nieźle, mieli naprawdę dobre momenty! Wszyscy są ciekawi jaką formę zaprezentują oba zespoły i czy Królewscy są ekipą, która zdetronizuje obecnego mistrza!

FC Albatros vs Sami Swoi

16:45 orlik zespół szkół Ekonomicznych

Jak dla mnie dwie ekipy, które mogą sporo namieszać, jak pierwszy raz spojrzałem na skład Samych Swoich w tym sezonie, reakcja była jedna, łoł! Kapitan Kamil Nalewka zrobił naprawdę niezłe transfery, chyba po cichu chcą włączyć się w walkę o mistrza, tylko oby mieli frekwencję! FC Albatros, to ekipa nieprzewidywalna, jak to młodzi ludzie, trudno ich okiełznać, ale mają to coś, szybkość, technikę, czasem brakuje zimnej głowy, ale myślę, że jak podejdą na poważnie, to też nie odpuszczą walki o najwyższe cele!

SBW vs Walencja

17:30 orlik ul. Budowlana

Obie ekipy mają potencjał, SBW miało strasznie nierówny sezon, głównie ze względu na problemy kadrowe. Walencja też różnie ze składem, jak będzie w tym sezonie, zobaczymy już w sobotę, z pewnością obie ekipy będą walczyły o pierwsze punkty, a ich forma to jedna wielka niewiadoma.

Liga Pretendentów

Baza 23 vs FC Balerona

15:00 orlik ul. Budowlana

Baza wraca po rocznej przerwie do ligi, w sezonie 2015/16 zajęli 4 miejsce jak będzie teraz? Fc Balerona to kompletnie nowa ekipa, sami jesteśmy ciekawi jaki poziom prezentują, z nazwy zbliżeni do słynnego klubu z Katalonii, czy zaprezentują także podobne umiejętności, czy prawie zrobi dużą różnicę? :)  Cóż więcej napisać, czas na walkę!

Mińsk Legia vs PoGrom

15:55 orlik Zespół Szkół Ekonomicznych

Mińska Legia to fajna inicjatywa, zespół zbudowany z mińskich kibiców Legii Warszawa! To będzie dla nas przyjemność gościć ich w lidze! PoGrom, nazwa wskazuje na dużą pewność siebie ekipy, ale też ciekawą grę słów. Pytanie czy będą gromić, czy ta burza zmieni się w przelotny deszczyk? W szeregach PoGromu byli gracze MiszMasz oraz niezwkle skuteczny napastnik z Zatorza!

Dzika Ekipa vs Wataha

16:50 orlik ul. Budowlana

Dzika ekipa, no niezła nazwa, z pewnością mająca wywołać lęk w przeciwnikach jednak może być trudno wystraszyć Watahę, która też ma w sobie coś z dzikości :) Wataha ma za sobą już występy w MLM, co prawda, nie wyglądało to do tej pory najlepiej, ale kto wie. Czekamy z niecierpliwością!

MiszMasz vs DTZ

17:45 orlik Zespół Szkół Ekonomicznych

DTZ to ekipa, która ma historię w MLM jednak pod nazwą Lokomotiv, po roku przerwy znów wracają jednak nie da żyć się bez rywalizacji, co? MiszMasz co prawda się rozpadł, zostało kilku graczy, więc można mówić o nowej drużynie, czy powstaną jak feniks z popiołów? Czy doświadczenie i zgranie DTZ da rezultaty, czy chłopaki może jednak trochę zardzewiali?

To by było na tyle zapowiedzi, wszystko zweryfikuje boisko. Jak mawiał klasyk "piłka jest okrągła, a bramki są dwie", więc czas zacząć rywalizację!!!!