Wyszukiwarka

Aktualności

Bez złudzeń!

• autor: krawiec24hts, 2017-06-16 11:00

25 kolejka MLM została rozegrana trochę na raty, stąd tak późna relacja. Było ciekawie, ale bez większych niespodzianek jednak jak zawsze emocji i rywalizacji nie brakowało! Zapraszam do relacji.

Zaczynamy od spotkań rozegranych w normalnym, sobotnim terminie.

Mecz MiszMasz vs Zatorze obie ekipy w prawie optymalnych składach. Taktyka na mecz MiszMasz to twarda gra w obronie i czekanie na kontry i to wydawało się rozsądne podejście z grającym szybką piłkę przeciwnikiem. Zatorze przeważało, ale niewiele wynikało z ich akcji. Pierwszy cios wyprowadza MiszMasz. Zatorze męczy się straszliwie, nie mogąc sforsować defensywy rywala, po wielu próbach udaje się wyrównać. Następną bramkę zdobywa ku zaskoczeniu zgromadzonych MiszMasz po rzucie wolnym jednak Zatorze nie odpuszcza i wyrównuje tuż przed przerwą. Dla Zatorza nie był to łatwy mecz, po zmianie stron znów na prowadzenie wychodzi MiszMasz, a mecz wygląda podobnie jak w pierwszej połowie. Trochę nerwowości wkrada się w szeregi Zatorza, ale z czasem MiszMasz wyraźnie słabnie i zaczyna popełniać więcej błędów, Zatorze bezlitośnie wykorzystuje każdą słabość, dokłada 4 bramki i wygrywa 7 : 3!  Mimo porażki MiszMasz pokazuje się z dobrej strony! Zatorze może złapać oddech i czekać na arcyważny mecz z obecnym mistrzem MLM o trzecie miejsce!

Partner Grzebowilk podejmował Moto Tir Józefów, Partner w końcu dobrym składem, Moto Tir jak to ostatnio solidnie. Partner na początku trochę nieskładnie, gra się  nie kleiła, ale Moto Tir nie potrafiło tego wykorzystać ich akcje napędzane prze Damiana Filipka, nie dawały rezultatu, ale wszystko zmieniło się po tym jak Partner otworzył wynik, mecz się wyrównał i wkrótce było 2 : 2. Partner miał przebłysk i dołożył 3 szybkie bramki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 5 : 3 dla Partnera. Druga połowa to dominacja graczy z Grzebowilka, którzy grali świetnie zarówno w obronie jak i ataku, gdyby mieli lepszą skuteczność mecz skończyłby się jeszcze wyższym wynikiem. Tak 10 : 4 dla Partnera! Teraz czekają już na Zatorze!

Mecz Cartpoland Canarinhos vs Awenta Mińsk Mazowiecki, Kanarki grają nierówno, ale potrafią sprawić sensacje, jak było w meczu z Żaglówkami, Awetna ma tytuł, ale z tego co wiem celem jest nie przegrać w sezonie! Awenta osłabiona kadrowo, Cartpoland solidnie. Awenta jak zawsze przeważała, utrzymywała się przy piłce i szukała luk w defensywie przeciwnika, Kanarki nastawione na kontry i szybkie akcje, co zresztą im wychodziło bo to oni otworzyli wynik. To najwyraźniej rozsierdziło Awenta, chłopaki wzięli się do roboty i pierwsza połowa kończy się wynikiem 4 : 2 dla Awenty. W drugiej połowie wyraźnie w szeregi Awenty wkradło się zmęczenie spowodowane małą ilością zmian, trochę nonszalancji i Cartpoland napędził stracha faworytom, dogonili na 5 : 4 i wtedy właśnie przed szansą wyrównania stanęły Kanarki rzut karny i pojedynek, niezawodny Patryk Halaburda vs Piotr Kuś bramkarz Awenty, lepszy okazał się Piotr i to uratowało zwycięstwo! Kto wie jak wtedy potoczyłby się mecz! Ostatecznie 5 :4 dla Awenty!  Dobry mecz rozegrał Patryk Dziugieł!

Eurotherm Walencja vs Fc Albatros, Walencja w końcu tym najmocniejszym składem, którym są w stanie zagrozić każdemu. Pierwsza połowa wyrównana, dobre tempo, ciekawe akcje po jednej i po drugiej stronie, mnóstwo strzałów, fajnie się na to patrzyło. Lepsza okazała się Walencja, do połowy 5 : 3. W drugiej części Walencja dominuje, gra świetnie, szybko, intuicyjnie i wygląda to naprawdę dobrze, bramki wpadają jedna za drugą, Albatrosi próbują odpowiedzieć, ale na niewiele to się zdaje. Mateusz Gromysz i Rafał Szuba tego dnia są nie do zatrzymania strzelając odpowiednio 3 i 5 bramek, a ich współpraca na boisku...bajka! Albatrosom nie szło, bo każdy z nas wie, że w piłkę chłopaki grać potrafią...Ostatecznie wysoko wygrywa Walencja 12 : 6.

Nankatsu vs Żaglówki chciałoby się powiedzieć...no w końcu, Żaglówki solidnie z frekwencją, a to od razu przekłada się na grę. Tego dnia Żaglówki być może podrażnione porażką z Kanarkami, w końcu z charyzmą, przekonaniem i wolą, że tak się wyrażę zniszczenia przeciwnika. Przykro, że padło na Nankatsu bo to naprawdę fajna ekipa, chyba najmniej problemowa z całej ligi! Żaglówki mocno od początku, mało błędów z tyłu, całkowita dominacja gry. Ładnie klepali poruszali się po boisku, co daje 5 : 0 do przerwy. Druga część bardzo podobna, ale miałem wrażenie, że Żaglówki jeszcze szybciej! I w końcu zaczął strzelać ten od, którego wszyscy właśnie takiej gry oczekują, Daniel Grabowski! W meczu 4 bramki! Ogólnie druga połowa to dominacja absolutna, kontrola piłki i gaszenie w zarodku najmniejszych pożarów, co prawda dwie akcje Nankatsu wyszły, co też dobrze o nich świadczy. Ostatecznie pogrom 14 : 2. Po 3 bramki dołożyli Dominik Zarzycki, Tomasz Zgódka, Sławomir Woźniak stara gwardia, ale jak grają... A w najbliższą kolejkę mecz o prestiż, Panowie mają coś do udowodnienia Awencie i z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą!

Czas na mecze przełożone, w poniedziałek spotkanie rozegrały drużyny Watahy i Ekipy 76, obie drużyny stawiły się w silnych składach zdeterminowane do walki. Na niebie zanosiły się czarne chmury, ale nikt nie zamierzał się ich przestraszyć. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, dużo walki w środku pola i dobra gra obronna, to wszystko powodowało, że mało było czystych sytuacji. Obie drużyny zdołały strzelić po jednej bramce i do przerwy było 1 : 1. Druga część to znacznie gorsze warunki, mecz rozgrywany w deszczu, co automatycznie skutkowało dużą ilością błędów. Lepiej w tych warunkach poradziła sobie Ekipa, która wykorzystała błędy popełnione w obronie przez rywali, a tych było sporo. Wataha również stwarzała sytuacje, ale brakowało wykończenia lub tego ostatniego podania. Ostatecznie po niezłym meczu 5 : 1 dla Ekipy.

Ostatnie spotkanie rozegrane w środę to pojedynek SBW vs Sami Swoi, Swojaki z jedną zmianą, chociaż to z ich inicjatywy mecz został przełożony. SBW wyjątkowo dobra frekwencja. Pierwsza połowa mogła się podobać, było w niej wszystko twarda walka, dużo ładnych akcji, strzałów i parad bramkarskich. SBW grało swoje, dużo piłek na najbardziej bramkostrzelny duet w lidze i dużo prób indywidualnych zagrać, ale tego dnia czegoś brakowało, bardzo nieskutecznie i dużo chaosu w obronie, za to Swojaki z jedną zmianą grali naprawdę dobrze, ładnie rozgrywali piłkę, przecinali akcje rywali i nie dali rozwinąć skrzydeł królowi strzelców MLM. Świetną robotę wykonał Kamil Kuczerenko, prawdziwy dyrygent. Do przerwy mieliśmy wynik 3 :1. Ilość zmarnowanych szans przez SBW trudno policzyć. W drugiej części wszyscy spodziewali się,  że Sami Swoi padną a SBW tylko systematycznie będzie odrabiać straty i powiększać przewagę. Nic bardziej mylnego, świetnie grał Dariusz Klepacki,  wręcz nie do zatrzymania, ale też koledzy z drużyny tego dnia byli w formie, bramkarz Tomasz Biliński wybronił sporo piłek! SBW bez pomysłu, nieskutecznie lub nie mieli szczęścia. Przeciwnik tego dnia grał naprawdę dobrze i mecz skończył się wynikiem 8 : 3!

Aż żal, ale już za tydzień pożegnamy kolejny sezon MLM…a czekają nas w tej ostatniej kolejce niemałe emocje.