XXI - coraz bliżej końca.

• autor: Piotr Lichota, 2017-05-11 17:53

Mińska Liga Mistrzów zmierza do końcowej fazy.  Co nie oznacza, że ruchy w tabeli się skończyły, jeszcze sporo może się wydarzyć. Zarówno Lider jak i cała tabela może ulec  zmianie.
Czy XXI kolejka MLM przyniesie zaskakujące wyniki ? Już w najbliższą, miejmy nadzieję słoneczną sobotę będziemy mogli się przekonać.

Ekipa 76 – FC Albatros (sobota  13:55, orlik budowlana)

Na początek zmagań dwie drużyny, które sąsiadują ze sobą w tabeli. Ekipa 76 od czterech kolejek schodziła z boiska z przegraną. Czy  kryzys w drużynie skończy się w najbliższą sobotę ? FC Albatrosi to drużyna, która z pewnością potrafi grać, jednak ich forma jest bardzo niestabilna. Potrafią zagrać rewelacyjny mecz, którym zachwycą każdego zaś kolejny po prostu oddać zaraz po pierwszym gwizdku. Jak będzie tym razem ? Która drużyna okaże się lepszą ? Zapowiada się ciekawy mecz na początek weekendowych zmagań.

MiszMasz – Awenta Mińsk Mazowiecki (sobota 14:50, orlik budowlana)

Dla drużyny Piotra Lichoty to kolejny bardzo trudny mecz. Znów staną do walki z liderem, w dodatku z liderem, którego aspiracjami jest nie przegranie żadnego meczu w całej lidze. Czy MiszMasz jest w stanie pokrzyżować im plany ? – będzie bardzo trudno. Drużyna Pawła Wycisłowskiego „ciśnie” po Mistrzostwo, ale pamiętajmy, że rywale nie śpią.

Partner Grzebowilk – SBW (sobota 15:45, orlik budowlana)

Partner Grzebowilk z dorobkiem 49 punktów, dalej walczy o podium. Tym razem zmierzą się z rywalem, którego ogromnym atutem jest zdecydowany, dynamiczny kontratak. SBW – bo o nich mowa, również mają jeszcze szansę na podium, z czego z pewnością zdaje sobie sprawę kapitan Filip Bieńkowski. Aby to osiągnąć muszą wygrać mecz. Czy Partner, którego zespół też gra bardzo dynamiczną piłkę ulegnie pod gradobiciem swojej bramki od zdecydowanego lidera w klasyfikacji strzelców – Adriana Pazury ? Mecz, którego nie wolno przegapić.

Wataha – Żaglówki (16:40, orlik budowlana)

Wataha podobnie jak ich sąsiad z miejsca poniżej w tabeli, znowu ma przed sobą piekielnie trudny mecz i żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę będą musieli zrobić coś nadzwyczajnego.
Czy są w stanie dokonać rzeczy, którą typerzy i kibice MLM nazwaliby niemożliwą ? – Myślę, że tak.
Żaglówki, grają bardzo mądrą piłkę. Widać lata doświadczenia, bardzo dobrą technikę i to przynosi efekty. Mecz w którym każdy z pewnością obstawiłbym Żaglówki – czy będzie to dobry wybór ?

Cartpoland Canarinhos – Nankatsu (17:35, orlik budowlana)

Canarinhos wreszcie cieszą się grą, widać w nich zespół i to najbardziej cieszy. Drużyna jest rządna wygranej, która przypieczętuje to co wyżej napisałem. Tym razem rywalem piłkarzy Artura Czarnoty będzie drużyna Nankatsu. Zawodnicy Klaudiusza Mordeckiego cieszą się z gry, widać w nich zaangażowanie i chęci. Poziom drużyn wydaje się być wyrównany dlatego można spodziewać się bardzo zaciętej rywalizacji o kolejne trzy punkty.

Eurotherm Walencja – Sami Swoi (18:30, orlik budowlana)

W poprzednim starciu tych dwóch drużyn Sami Swoi nie pozwolili nawet pograć Walencji. Czy tym razem będzie podobnie ? Drużyna Pawła Góry zrobiła sporo zmian, co można zaobserwować na boisku. Czy to wystarczy na doświadczony, groźny i wciąż czerpiący ogromną radość z gry zespół Kamila Nalewki ? Faworytem spotkania są gracze w zielonych strojach jednak rywali absolutnie nie można lekceważyć.

Moto TiR Józefów – Zatorze (19:25, orlik budowlana)

Moto TiR po bardzo ciekawym początku rundy od pięciu kolejek nie może złapać rytmu i zakończyć spotkania wygraną. Ich gra znowu nie zachwyca a bramki tracą po prostych błędach. Czekamy na Józefów sprzed półtorej miesiąca! Gracze z Zatorza, przychodzą na mecz pewni swego co udowadniają na boisku. Potrafią wygrać nawet bez zmienników. Jak będzie tym razem ?
Kto wygra mecz zamykający XXI kolejkę Mińskiej Ligi Mistrzów ?