Wyszukiwarka

Aktualności

O włos od niespodzianek!

• autor: krawiec24hts, 2017-04-10 10:49

XVIII kolejka dostarczyła nam wielu emocji, w kilku spotkaniach pachniało niespodziankami, a walka trwała do końca! Z każdym weekendem mecze stają się ciekawsze, a tempo wzrasta! Moim zdaniem to dopiero początek emocji i walka o mistrzostwo będzie trwała do końca!

ZDJĘCIA

Dziś zaczniemy od dość niepozornego pojedynku. Partner Grzebowilk vs Cartpoland Canarinhos, przed meczem nikt nawet nie podejrzewał, że Kanarki są w stanie zagrozić drużynie z Grzebowilka, ale tym razem dobra frekwencja i duża motywacja. Partner również w dobrym składzie. Od początku spotkanie wyrównane, akcja za akcję, Kanarki nie zamierzały oddać pola rywalom, Partner jak zwykle dużo biegał, grał piłką, ale niewiele z tego wynikało, Kanarki dobrze się broniły i przeprowadzały naprawdę fajne i szybkie kontry. Partnerowi ostatnio z trudem przychodzą zwycięstwa, jakoś nie mogą złapać rytmu, zaliczyli już jedną sporą wpadkę. Do przerwy Partner prowadził 2 : 1. W drugiej części mecz przebiegał bardzo podobnie, akcje przenosiły się z jednej strony na drugą, Partner nieskuteczny, za to Kanarki wykorzystały swoją okazję i doprowadziły do wyrównania, mistrz był w tarapatach, sensacja wisiała w powietrzu. Kolejne akcje Partnera nie przynosiły rezultatu, a postawienie na atak zostawiało lukę w obronie, która rywale prawie zamienili na bramkę. W końcu po wielkich emocjach Partner strzela na 3 : 2 w ostatnich minutach i już nie daje sobie wydrzeć zwycięstwa! Trzeba pochwalić Kanarki, które zagrały naprawdę bardzo dobry mecz, drużyna, która chyliła się ku upadkowi podnosi się i walczy jak równy z równym z aktualnym mistrzem!

Czas na kolejny świetny mecz, Awenta Mińsk Maz. vs FC Albatros. Młodość i polot kontra doświadczenie i  umiejętności. Albatrosi drużyna, która w ostatnim czasie sprawiła sporo niespodzianek i której gra może się podobać. Awenta, faworyci, którzy wiosnę zaczęli wyjątkowo mocno i jak zapowiadali zmierzają po mistrzostwo! Początek spotkania zdecydowanie dla Awenty, która szybko zdobywa 2 bramki, był to wynik dekoncentracji w szeregach Albatrosów, którzy słabo weszli w mecz. Po dwóch mocnych ciosach zdołali się jednak podnieść. Awenta tego dnia nie grała jak ostatnio, tempo spadło, dużo błędów i niecelnych zagrań, to wykorzystywali co i raz gracze FC Albatros, grający szybko, a dzięki indywidualnym zagraniom potrafili stworzyć przewagę wykorzystali dwie sytuacje z wielu jakie stworzyli i doprowadzili do remisu 2 : 2, tak skończyła się pierwsza połowa, a z przebiegu gry widać było, że mogą mieć kłopoty. Początek drugiej części to szybka bramka Awenty, chociaż przebieg gry tego nie zapowiadał. Albatrosi szybko się podnieśli i wzięli do pracy, świetne tempo, ładne akcje i dwie bramki, było 4 : 3 i pachniało niemałą niespodzianką. Jednak każdy kto zna chłopaków z Awenty wiedział, że tak łatwo nie odpuszczą. zdołali wznieść się na wyżyny umiejętności tego dnia i wyrównali, potem to już była egzekucja, Albatrosi jakoś odpuścili za to Awenta grała jak z nut, zdobywając bramkę za bramką, doprowadzając do zwycięstwa 9 : 5! Świetny mecz Tomasza Markowicza zdobywcy 3 bramek! Widać też wyraźnie ile dla drużyny znaczy Piotr Jaguścik, bez którego nikt nie wyobraża sobie gry Awenty!

Żaglówki vs Moto Tir Józefów, to że Moto Tir się wzmocniło i nie można ich lekceważyć wiedzą  juz chyba wszyscy, jak to, że Żaglówki gdzieś zgubiły formę i nie prezentują poziomu z rundy jesiennej, kiedy to łatwo wygrywali mecz za meczem. Początek spotkania wyrównany, jak zwykle Żaglówki dłużej przy piłce, szukały swojej okazji, Moto Tir napędzany akcjami dwóch młodych graczy, z których jeden Damian Filipek otwiera wynik, wielu patrzyło na to z otwartymi szeroko oczami. Żaglówki dalej grały swoje i doprowadziły do wyrównania. Na boisku działo się sporo, piłkarsko, ale też byliśmy świadkami wymiany zdań między graczami starszego pokolenia Żaglówek, a młodymi graczami Moto Tir, którzy niespecjalnie czuli respekt przed starszymi kolegami. Po dwóch świetnych akcjach i bramkach Daniela Grabowskiego, Żaglówki wychodzą  na prowadzenie 3 : 1 jednak ambicja i wola walki graczy Moto Tir pozwoliła doprowadzić do wyrównania tuż przed przerwą. Na ławce Żaglówek nerwowo. Po przerwie na prowadzenie wychodzą gracze z Józefowa! i znów tego dnia pachniało sensacją jednak jak poprzednio...tylko na krótko, Żaglówki wyrównują i przejmują kontrolę nad meczem, świetne akcje dobre tempo i kompletne odcięcie od ataku rywala. W końcu drużyna wyglądała tak jak na jesieni, ostatecznie 7 : 4 dla Żaglówek, kto wie może to był ten moment co pomoże wrócić im na dobre tory!

Teraz już po kolei, Sami Swoi vs MiszMasz, mecz bez historii, Sami Swoi w dobrym składzie od początku dominowali w meczu, a wręcz MiszMasz nie miał nic do powiedzenia, Swojaki pewnie w obronie i skutecznie w ataku. Do przerwy 5 : 1 dla Samych Swoich. Druga część Sami Swoi potraktowali jako trening strzelecki, grali pewnie i spokojnie, Misz Masz za to bez błysku i pomysłu. Swojaki zdobyli w drugiej części 8 bramek, a mecz skończył się wynikiem 13 : 3. Kolejny dobry mecz Dariusza Klepackiego zdobywcy 4 bramek! Sami Swoi z coraz większą ochotą na podium, kto wie...

Mecz SBW vs Ekipa 76, Ekipa na wiosnę ze zmiennym szczęściem, za to SBW solidnie, spotkanie zapowiadało się ciekawie, od początku lekka przewaga SBW, grali lepiej, składniej, Ekipa nerwowo szarpane akcje trochę bez pomysłu. Wynik meczu przepięknym strzałem zza połowy bramkarza pokonał Karol Woźnica! Do przerwy SBW zdobyło jeszcze jedną bramkę. W drugiej części mecz wyglądał bardzo podobnie, ale SBW jeszcze bardziej przeważało, Ekipa miała bardzo mało do powiedzenia. Kolejną przepiękną bramkę na 4 : 0 strzelił Dawid Komosa, po strzale wolejem z dużej odległości trafia w samo okienko! Tego dnia zdołała zdobyć tylko jedną bramkę, SBW wygrywa 5 : 1!

Nankatsu vs Wataha mecz drużyn z dołu tabeli, więc zapowiadał się wyrównany pojedynek. Początek to dość nerwowa gra po obu stronach, dużo strat i niedokładnych zagrań, wynik otworzyła Wataha, która wyglądała dobrze i miała lekką przewagę. Jednak znów coś nie zagrało, karygodne błędy w obronie i do przerwy mieliśmy 3 : 1 dla Nankatsu. W drugiej części Wataha z dużym zaangażowaniem od początku było już 5 : 3 kiedy sędzia podyktował rzut karny dla Watahy, niestety nie udało zamienić  się go na bramkę. Za to Nankatsu odpowiedziało kolejnym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 6 : 3, niemoc Watahy trwa dalej, Nankatsu odnosi drugie zwycięstwo z rzędu i wychodzi ze strefy spadkowej.

Na koniec ciekawy mecz między Eurotherm Walencją, a Zatorzem. Walencja sprowadziła do drużyny kilku naprawdę niezłych zawodników, co zapowiadało dobry mecz. Pierwsza połowa bardzo wyrównana akacja za akcję, przez długi czas żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki. Świetnie bronił bramkarz Walencji, niejednokrotnie ratując zespół przed utratą goli. Zatorze grało swoje ale czegoś brakowało, może przede wszystkim skuteczności. Do przerwy było 2 :1 dla Walencji. W drugiej części Zatorze podkręciło zdecydowanie tempo i Walencja mimo niezłej gry nie była w stanie za bardzo im się przeciwstawić, świetny mecz rozgrywał Paweł Bartnicki, którego ciężko było dogonić. Bramki wpadały jedna z drugą i ostatecznie 8 : 4 dla Zatorza, które pokazało to co potrafi. W bramce Zatorze świetnie spisywał się tego dnia grający z przymusu na tej pozycji Mateusz Witos! Wyróżnić też trzeba Bartłomieja Prusa zdobywcę 2 bramek, razem z bratem zagrali parę naprawdę ładnych akcji. To był naprawdę ładny, szybki mecz, obie ekipy pokazały się z dobrej strony. Walencja no cóż, potencjał tej ekipy rośnie z tygodnia na tydzień i kto wie co będzie się działo jak w końcu się zgrają!

Za nami kolejny dobry weekend. Runda wiosenna nabiera rozpędu. Drużyny chyba na dobre obudziły się z zimowego snu! Przed nami świąteczna przerwa a po niej kolejne emocje w MLM!