Czy czekają nas kolejne niespodzianki ?

• autor: Piotr Lichota, 2017-03-30 17:25

Runda wiosenna rozpoczęła się na dobre, zespoły pokazały już swoje nowe składy. Widać, że każdy w naszej lidze może wygrać z każdym. Każdy jest mocny ! Każdy ma potencjał ! Każdy walczy do końca !
Warto przyjść i spędzić sobotę kibicując w zmaganiach drużynom.

Moto TiR Józefów – SBW  (13:00 sobota orlik budowlana)

Moto TiR widać, że zimę przepracował ciężko. Ich gra znacznie poprawiła się w stosunku do rundy jesiennej.  Już widać, że nie można ich lekceważyć. Potrafią zarówno postawić twardą, solidną obronę jak i wykonać szybki, przemyślany atak. SBW po wygranej z poprzedniej kolejki czuje się wciąż silny i skuteczny. Trudno wskazać faworyta tego spotkania.

FC Albatros – Żaglówki (13:55 sobota orlik budowlana)

FC Albatros mecz z kolejki szesnastej wygrali pewnie. Jednak rywal nie był tak wymagający jak ten z którym zmierzą się w najbliższą sobotę. Żaglówki, bo o nich mowa to faworyt do mistrzostwa tego sezonu. Dlatego drużynę Artura Zwolińskiego czeka pierwszy tak trudny sprawdzian w rundzie wiosennej. Zespołem, który zapewne typerzy obstawią jako zwycięzcę są Żaglówki, ale Albatrosi na pewno sprawią im nie lada problem.

Awenta Mińsk Mazowiecki – Zatorze (14:50 sobota orlik budowlana)

Kolejny mecz, którego nie wolno przegapić ! Awenta nie przegrała jeszcze żadnego meczu w tym roku. Znajdują się na drugim miejscu w tabeli ligowej i z pewnością będą chcieli zmienić swoją pozycję na lidera ! Do tego potrzebują kompletu punktów ! Zatorze, również liczy na podium w Mińskiej Lidze Mistrzów. To oznacza tylko jedno – walkę do ostatniego gwizdka, mnóstwo ciekawych akcji i pełne zaangażowanie obydwu drużyn !

MiszMasz – Nankatsu (15:45 sobota orlik budowlana)

MiszMasz to drużna, która może się pochwalić największą ilością remisów w Mińskiej Lidze Mistrzów. Czegoś im brakuje, ciągle nie mogą wygrać, ciągle w końcówce brakuje paru minut, żeby zdobyć ostatnią bramkę. Może tym razem rywal okaże się być w słabszej dyspozycji. Nankatsu w osłabionym składzie po kontuzji zawodnika mogą mieć problemy z rozegraniem dobrego spotkania. Jednak faworytem spotkania są właśnie oni a drużyna Piotra Lichoty musi zagrać naprawdę dobrze i sprytnie by zaskoczyć rywala i zdobyć 3 punkty.

Wataha – Cartpoland Canarinhos (16:40 sobota orlik budowlana)

Wataha po raz kolejny gra mecz o wszystko. Znowu musi zagrać swoimi najlepszymi piłkarzami. W zeszłej kolejce remis, czy tym razem z rywalem na podobnym poziomie wygra ? Czy zdobędą 3 punkty ? Drużyna Artura Czarnoty w tej rundzie, póki co pokazuje, że o  ile tylko wystarczy chęci i energii mogą zagrozić nie jednej drużynie. Tym razem będą walczyć o wszystko ! Ważne punkty dla Kanarków. Gdyż wygrywając nie będą już na samym dole tabeli ligowej.
Mecz w którym nie sposób wskazać zwycięzcę a co za tym idzie ? – czeka nas emocjonujące widowisko.

Sami Swoi – Ekipa 76 (17:35 sobota orlik budowlana)

Sami Swoi tak jak Ekipa 76 to drużyny, które w poprzedniej kolejce sprawiły niespodzianki wygrywając z zdecydowanymi faworytami ! Oznaczać to może tylko jedno:  ich gra stoi na wysokim poziomie, są to już zespoły zgrane, dojrzałe. Potrafią wygrać ze statystycznie lepszym rywalem i wiedza o tym z kim grają nie powoduje u nich presji. To bardzo ważne w grach zespołowych.
Dlatego można śmiało stwierdzić, że w tym meczu  będzie się działo ! Bardzo trudne zadanie dla typerów, faworyta nie ma. Ekipa 76 wygrywając mecz przeskoczy Samych Swoich zaś drużyna Kamila Nalewki przy korzystnym wyniku przybliży się do walki o podium w MLM !
Na tym meczu nie może Was zabraknąć !

Partner Grzebowilk – Eurotherm Walencja (18:30 sobota orlik budowlana)

Partner Grzebowilk jako obrońcy tytułu mistrza nie mogą już przegrać żadnego spotkania, jeśli dalej chcą walczyć o tytuł. Ostatnie spotkanie pokazuje, że jeśli nie przyjdą w pełnym składzie to można z nimi wygrać. Czy tym razem, zlekceważą rywala ? Miejmy nadzieję, że podejdą do meczu profesjonalnie czyli tak jak nas przyzwyczaili. Drużyna Eurotherm Walencja pomimo początkowych problemów wewnętrznych pokazuje się w Mińskiej Lidze z bardzo dobrej strony, potrafią zagrać ciekawy mecz i stawić czoła każdemu. Dlatego i w meczu ze statystycznym faworytem mają ogromne szanse na wygraną. Jaki będzie wynik ostatniego meczu siedemnastej kolejki?? Dowiemy się już za 2 dni!