Pogodynki przepowiadają Wiosnę !

• autor: Piotr Lichota, 2017-03-23 20:39

Mamy dla Was kilka ważnych informacji, o których być może już słyszeliście, być może się domyślacie.
Pierwszą z nich jest fakt, że MAMY WIOSNĘ ! 21 marca przyszła do nas wiosna, może nie tak ciepła, zielona i pachnąca kwiatami, ale jednak jest !
Kolejną ważną informacja dotyczy Pań pogodynek, które w radiu czy telewizji swoimi aksamitnymi, dźwięcznymi głosami przepowiadają nam prawdziwie wiosenny weekend !
I na koniec najistotniejszy news, w najbliższą sobotę rusza kolejna kolejka Mińskiej Ligi Mistrzów !

FC Albatros – Cartpoland Canarinhos (sobota 13:00 orlik budowlana)

„Ptasie” drużyny stają do rywalizacji w meczu inauguracyjnym 16 kolejkę Mińskiej Ligi Mistrzów.
Czy albatrosy, które są jednymi z większych ptaków pokonają malutkie kanarki ?
Pamiętajmy, że kanarek Tweety kreowany przez Looney Tunes był przebiegły, zaskakujący i nieuchwytny – czy te przymiotniki będą przypisywane drużynie Artura Czarnoty w  relacji kolejki ?
Mecz ze wskazaniem na morskie ptaki -  Albatrosy, ale wszystko się może zdarzyć.

Moto TiR Józefów – Eurotherm Walencja (sobota  13:55 orlik budowlana)

Moto TiR wygrywa już drugi raz ! Spora zmiana jak na drużynę, która w rundzie jesiennej wygrała jedynie trzy spotkania (chociaż były to ostatnie spotkania w rundzie).  Czy drużyna tak szybko się zgrała i poprawiła błędy, czy może jest to tylko dobry start? Eurotherm Walencja w prawdzie wygrała mecz z poprzedniej kolejki, ale ich gra nie zachwycała. Mnóstwo niecelnych podań oraz strzałów.
Widać w nich potencjał oraz ogranie na orlikach, ale chyba jeszcze się nie obudzili z zimowego snu.
Jeżeli Józefów wygra przeskoczy Walencję w tabeli.

Ekipa 76 – Partner Grzebowilk (sobota 14:50 orlik budowlana)

Ekipa 76 w poprzedniej kolejce zdeklasowała rywala podobnie jak Partner Grzebowilk, jednak ten drugi zdążył nas do tego przyzwyczaić.  Piłkarze Emila Oszkiela będą walczyć twardo, ich czołowy napastnik ma aspirację na tytuł króla strzelców i z pewnością będzie chciał zwiększyć ilość strzelonych bramek. Czy takie cele i taki poziom gry wystarczy na obrońcę tytuły Mistrza Ligi ?
Partner w rundzie wiosennej nie miał jeszcze rywala, który sprawiłbym mu jakieś problemy, można powiedzieć, że drużyna jeszcze się nie zmęczyła na boiskach Mińskiej Ligi. Tym razem nieco trudniejszy rywal. Jednak statystyki mówią jasno. Zawodnicy Tomasza Bontruka są faworytami tego spotkania.

Żaglówki – Sami Swoi (sobota 15:45 orlik budowlana)

Żaglówki standardowo w swoim stylu, przychodzą zadowoleni, roześmiani, chętni do gry i robią swoje. Wygrywają z każdym powiększając przewagę w tabeli.  Czy tym razem sytuacja się powtórzy ?
Wspominałem już nie raz, że drużyna Kamila Nalewki jest bardzo groźnym rywalem, że potrafią grać świetną piłkę. Jeśli podejdą do meczu poważnie, zbiorą skład to mają ogromne szansę na przerwanie niesamowitej passy zwycięstw piłkarzy Marcina Nowakowskiego. Jak się potoczą losy spotkania ? Zapraszamy na mecz, warto go obejrzeć bo zapowiada się niezłe widowisko.

SBW – Zatorze (sobota 16:40 orlik budowlana)

SBW w ostatniej kolejce siadło, coś nie grało, coś nie trybiło. Czy to jednorazowy brak formy ? Czy niestety drużyna traci ją bezpowrotnie ?  Z taką grą bardzo trudno będzie Adrianowi Pazurze utrzymać się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców, rywale depczą po piętach i grają coraz lepiej.  Zatorze również przegrało ostatni mecz, jednak ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej niż  w drużynie Filipa Bieńkowskiego.  Jeśli porównując jedynie spotkania z kolejki piętnastej to faworytem jest drużyna z Zatorza. Jednak patrząc szerzej nie sposób wskazać zwycięzcę gdyż drużyny potrafią grać bardzo dobrą piłkę !
Mecz dwóch sporych osiedli w Mińsku Mazowiecki Serbinów kontra Zatorze ! Dominacja nie tylko na boisku ale i poza nim ! Rywalizacja godna obejrzenia !

Awenta Mińsk Mazowiecki – Nankatsu (sobota 17:35 orlik budowlana)

Awenta Mińsk Mazowiecki  pokazuje na co ją stać, jeśli tylko rywal pozwoli grają niesamowity futbol. Coś czego brakowało w poprzedniej rundzie dziś na samym początku wiosny pokazują na najwyższym poziomie. Składne akcje, perfekcyjne podania i niesamowity team play ! Tego można się spodziewać po Awencie. Czy Nankatsu, które mają również dobre zgranie podołają drużynie w tak dobrej formie?
Jeżeli zjawią się swoimi czołowymi zawodnikami  oraz zagrają to co już nie raz potrafili pokazać. To mają szansę napsuć krwi piłkarzom Awenty.  Faworytem spotkania są zawodnicy w granatowych strojach, jednak piłka nożna bywa zaskakująca….

MiszMasz – Wataha (sobota  18:30 orlik budowlana)

Dwie drużyny, w których trudniej znaleźć różnice niż podobieństwa. Obydwie bardzo potrzebują punktów, obydwie na samym dole tabeli, obydwie w ciągłej budowie składu.
Mecz na który warto zaczekać, gdyż na pewno będzie on pełen emocji. W poprzedniej rundzie Wataha pokonała MiszMasz 4:3 czy tym razem potwierdzą swoją wyższość czy jednak oddadzą wygraną ? Pojedynek „prezesów”, który zamknie 16 kolejkę Mińskiej Ligi Mistrzów !
ZAPRASZAMY !