Piłkarska wiosna, zaczynamy!!! Zmiany, zmiany!!!

• autor: krawiec24hts, 2017-03-08 13:19

Z każdym dniem temperatura rośnie i nie chodzi tylko o pogodę, w najbliższy weekend rusza runda wiosenna Mińskiej Ligi Mistrzów!!! Jak poradzą sobie drużyny po zimowej przerwie? W jakiej są formie? Wszystko to już w sobotę na orliku przy ul. Budowlanej od godz. 13:00!

Na początek wypada Wam zakomunikować i wytłumaczyć zmiany. Najważniejsza to ta, że mecze zostały skrócone do 50 min, czyli po 25 min połowa, druga sprawa, że zaczynamy pierwszy mecz od 13:00! Skąd zmiany? Pierwsza sprawa to ilość drużyn, nie chcemy rozkładać terminarza na dwa dni i dla Was i dla nas jest to niewygodne, druga to kwestia dostępności orlików, niestety centralne decyzje doprowadziły do tego, że orliki na terenie Mińska nie dostały dofinansowań i nie będą miały opiekunów, w większości będą po prostu zamknięte, stąd  dzięki życzliwości ZS nr 1 im. K. Wielkiego wszystkie mecze rozgrywane będą na orliku przy ul. Budowlanej,  kolejna sprawa to sędziowie, a w zasadzie przy innej decyzji mielibyśmy problem z ich zorganizowaniem. Sami widzicie, ile czynników miało wpływ na taką decyzję.

A teraz czas na zapowiedź kolejki!!!

Eurotherm Walencja vs Ekipa 76 13:00

Pierwsza rzecz wierzymy, że Walencja się zbierze i przystąpi do rundy wiosennej!!! Sam mecz zapowiada się bardzo ciekawie drużyny są sąsiadami w tabeli, a Walencja traci do Ekipy 3 pkt. i kto wie co może się wydarzyć, z nieoficjalnych informacji wiemy, że w obu ekipach będziemy mieli sporo zmian. Na pewno będzie to twardy i wyrównany pojedynek!

Sami Swoi vs Awenta Mińsk Mazowiecki

Los chciał, że znów początek rundy to mecz tych dwóch drużyn. W pierwszym meczu mieliśmy remis co było zaskoczeniem dla wielu, którzy stawiają na Awentę jako kandydata do końcowego zwycięstwa, co zresztą swoją dalszą postawą potwierdzają. Czy Sami Swoi, po udanej jesieni są w stanie powtórzyć wynik, a może nawet zwyciężyć? Z pewnością zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek!

Partner Grzebowilk vs Misz Masz

Partner mistrz MLM, drużyna kompletna podejmuje kopciuszka ligi jednak jak dobrze wiemy w piłce wszystko jest możliwe i często decyduje dyspozycja dnia. Misz Masz z pewnością ma potencjał, a już na pewno wolę walki i zrobią co w ich mocy, aby napsuć krwi faworytom.

Wataha vs Zatorze

Obie ekipy spotkały się w minioną sobotę i Zatorze nie dało szans graczom Watahy. Będzie okazja do szybkiego rewanżu, czy Wataha pokaże w końcu charakter i kły, może uda się wyrwać zwycięstwo? Zatorze pewne siebie, wiedzą o co grają i na bank nie odpuszczą!

Cartpoland Canarinhos vs Moto Tir Józefów

Moto Tir się rozpędza wygrali Turniej Mistrzów Futsalu, ograli Ekipę 76, a teraz po zimowych wzmocnieniach zamierzają powalczyć o wyższą lokatę. Kanarki przeszły istną rewolucję, jak to wpłynie na ich grę? Mecz zapowiada się bardzo ciekawie.

Nankatsu vs FC Albatros

Muszę się przyznać, że gra Nankatsu bardzo mi się podoba, akcje w dobrym tempie, ciekawe, czego im brakuje? trudno stwierdzić, ja wierzę, że jeszcze sporo namieszają w lidze, Albatrosi zawsze ambitnie, młody, ciekawy skład. Ostatnio mecz bardzo wyrównany, czy tym razem będzie podobnie?

SBW vs Żaglówki

Na koniec, wisienka na torcie. Obie drużyny jeszcze ze sobą w tym sezonie nie grały (mecz został przełożony), więc w najbliższym czasie zagrają dwa spotkania. W SBW mamy świetnych strzelców, prowadzących w kwalifikacji, Żaglówki to świetny kolektyw, grają mądrze i póki co nie przegrali, czy weterani dadzą radę utrzymać formę? Czy SBW udowodni, że piłkarsko stoją na wysokim poziomie?

Zapowiada się weekend pełen sportowych emocji!!! Rozpoczynamy walkę o mistrzostwo!!!