Wyszukiwarka

Aktualności

Sezon 2016/17 rozpoczęty!!!

• autor: krawiec24hts, 2016-09-14 08:47

To był gorący weekend, przede wszystkim ze względu na emocje związane z powrotem na mińskie orliki rozgrywek Mińskiej Ligi Mistrzów, ale też pogoda nie rozpieszczała zawodników, kto w tych warunkach poradził sobie najlepiej? Zapraszam do relacji z I kolejki sezonu 2016/17!!!

ZDJĘCIA

Po jednej kolejce trudno cokolwiek powiedzieć o formie i przygotowaniu zespołów do sezonu. Co prawda faworyci w większości nie zawiedli i było kilka zaskakujących rozstrzygnięć, ale o tym w dalszej części.

Sezon rozpoczął pojedynek drużyn kierowanych przez organizatorów ligi Wataha vs MiszMasz, Wataha w poprzednim sezonie zebrała pewne doświadczenie w lidze jednak nie zdołała zdobyć nawet punktu. MiszMasz młoda ekipa, która robi pierwsze kroki w lidze. Początek spotkania wyrównany z lekką przewagą Watahy, która miała tylko jednego zmiennika co przy takiej pogodzie mogło doprowadzić do porażki. Strzelanie w sezonie 2016/17 rozpoczął jedne z organizatorów grający w ekipie Watahy, To niewątpliwie dodało skrzydeł drużynie, która w pierwszej połowie zdobyła jeszcze dwie bramki i na przerwę schodziła prowadząc 3 : 0. Na początku 2 połowy wciąż utrzymywała się przewaga Watahy, która strzeliła bramkę na 4 :0 i kiedy wydawało się, że jest po meczu MiszMasz się obudził, a w zasadzie wykorzystał moment, w którym przeciwnikowi zaczęło brakować sił. Szybkie trzy bramki i końcówka była nerwowa. Ostatecznie jednak Wataha wygrała pierwszy mecz w lidze 4:3, a MiszMasz mimo przegranej zaliczył dobry debiut.Trzy bramki dla Watahy zdobył Bartosz Główka!

W kolejnym spotkaniu Ekipa 76 podejmowała Cartpoland Canarinhos. Ekipa w przeciwieństwie do początku poprzedniego sezonu w pełnym składzie, Cartpoland trochę gorzej z frekwencją, ale pamiętając ich grę na wiosnę, skład wydawał się mocny. Już na początku spotkania dało się zauważyć, że Ekipa dobrze przepracowała okres przygotowawczy, dobra gra w obronie, zrozumienie w polu i ładne rozgrywanie piłki. Z każdą minutą przewaga Ekipy się zwiększała po pierwszej połowie wygrywali 4 : 1. W drugiej przebieg gry wyglądał podobnie, konsekwencja i koncentracja doprowadziła do ostatecznego zwycięstwa 9 : 2. Kanarki trochę za nerwowo, trochę niepotrzebnych kłótni, ale miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe. W Ekipie strzelali niemal wszyscy co świadczy jak wyrównany i zgrany to zespół.

I tak już upalny dzień niewątpliwie podgrzała atmosfera meczu Żaglówki vs FC Albatros po ostatnim sezonie Albatrosi niewątpliwie chcieli coś udowodnić, Żaglówki jak przystało na wicemistrza nie zamierzają odpuszczać walki o najwyższe cele. Żaglówki mimo kilku znaczących zmian, rozpoczęły świetnie, zarówno w obronie jak i w ofensywie, grą drużyny dyrygował niezawodny Dominik Zarzycki, a w ataku rywalom szarpał nerwy król strzelców poprzedniego sezonu Daniel Grabowski. Po pierwszej połowie 2 : 0 dla Żaglówek. Albatrosi nie potrafili zorganizować gry, młodzi gracze mimo umiejętności nie mogli odnaleźć się na boisku. Dominacja Żaglówek widoczna była też w drugiej połowie. Ostatecznie Żaglówki wygrywają 6 : 1 strasząc pozostałe drużyny w lidze. 3 bramki zdobył Daniel Grabowski.

Pojedynek, który zapowiadał się bardzo ciekawie SBW vs Zatorze. Zatorze w praktycznie niezmienionym składzie po rewelacyjnej rundzie wiosennej zapowiada walkę o mistrza. SBW to ekipa, której nie można odmówić umiejętności, ale w poprzednim sezonie grali strasznie nierówno,szeregi SBW zasiliło kilku graczy STSu, który po ostatnim sezonie niestety się rozpadł. Pierwsza połowa niezwykle zacięta i wyrównana kończy się wynikiem 1 : 1. W drugiej Zatorze jak i na wiosnę grało dużo lepiej niż w pierwszej, grając dobrze w obronie i wyprowadzając zabójcze kontry. SBW brakowało koncentracji i przegrywali już 4 : 1 jednak zdołali się pozbierać i walczyli do końca doprowadzając do stanu 4 : 3 w ostatniej minucie mogli nawet wyrównać jednak na wysokości zadania stanął bramkarz Zatorza, najlepszy bramkarz poprzedniego sezonu Mateusz Kacprzyk!!! To był bardzo ciekawy i wyrównany pojedynek, obie ekipy wyglądają dobrze i z pewnością będą liczyć się w rozgrywkach.

Ostatni sobotni mecz rozegrany na orliku przy Ekonomie debiutanci Moto Tir Józefów vs Mistrz Partner Grzebowilk. Trudne zadanie stało przed graczami z Józefowa, Partner nie wie co to sentymenty, gra swoje i jest niezwykle skuteczny, nie przypadkiem wygrał ligę 2 razy z rzędu. I cóż to była egzekucja...bramki wpadały jedna za drugą, Moto Tir kompletnie nie mógł poradzić sobie z przeciwnikami...Po pierwszej połowie było już 10 : 0. W drugiej nic się nie zmieniło i mecz zakończył się wynikiem 22 : 0. Partner zagrał świetnie, pokazując swoją siłę już na początku sezonu. Debiutanci dostali solidną lekcję, mamy jednak nadzieję, że nie opuści ich duch walki, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. 7 bramek zdobył Jarosław Wilk, 6 Alan Mlącki, 4 Krzysztof Wiącek, wszyscy panowie zajmują kolejno miejsca w klasyfikacji króla strzelców.

Niedzielne zmagania rozpoczął mecz Eurotherm Walencja vs Nankatsu, dwie nowe ekipy w MLM, każdy chyba był ciekawy jaki poziom reprezentują. Nankatsu ze słabą frekwencją bez typowego bramkarza, Walencja solidnie, dużo zmian, pełna mobilizacja. Początek lepszy w wykonaniu Nankatsu, chłopaki grają naprawdę ciekawy futbol. Z upływem czasu jednak widać było, że zaczyna brakować im sił, co bezwzględnie wykorzystała Walencja. Ostatecznie wygrywając 7 : 5. Trzy bramki zdobył dla Walencji Krzysztof Piwek.

Ostatni mecz dla wielu był zagadką, wielu czekało aby zobaczyć jaki poziom zaprezentuje nowa drużyna Awenta Mińsk Mazowiecki, na papierze wyglądająca imponująco. Pojedynek Sami Swoi z Awentą od początku był niezwykle twardy i wyrównany, mimo okrojonego składu gracze Swojaków postawili wysoko poprzeczkę faworyzowanemu rywalowi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3 : 1 dla Samych Swoich. W powietrzu wisiała nie mała sensacja, Awenta długo nie mogła przebić się przez defensywę rywala, ale czas grał na ich korzyść wyszło zmęczenie Swojaków, przeciwnicy najpierw strzelili bramkę na 3:2 bu już w samej końcówce udało im się przeprowadzić skuteczną akcję i mecz zakończył się remisem 3 : 3. Gdyby w szeregach Samych Swoich tego dnia pojawiło się więcej graczy kto wie jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie. To był ciekawy pojedynek, obie ekipy pokazały dobry futbol.

Za nami pierwsza kolejka, ciekawa zapowiadająca niezwykle wyrównaną walkę o tytuł. Cieszy Nas, że liga się rozwija i z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze. Od przyszłej kolejki zajdzie kilka zmian. Wszystkie mecze rozgrywane będą w soboty część równolegle na dwóch boiskach. Zapraszamy już dziś!!!