Gra o tron na pełnych obrotach!!!

• autor: krawiec24hts, 2016-06-20 16:31

Mińska Liga Mistrzów nie zwalnia tempa!!! Pomimo żaru lejącego się z nieba w miniony weekend drużyny, chociaż nie wszystkie, przystąpiły do boju o jak najlepsze pozycje! Jedno jest pewne do końca czekają nas emocje!!!

Wiem, to już jest nudne, ile można o nich pisać, od nich zaczynać?? No cóż, trudno przejść obojętnie obok meczu, który po pierwsze budził największe emocje i miał niezwykle duże znaczenie dla rozkładu sił w tabeli, a że znów był to mecz Pato Zatorza...no cóż.

FC Albatros vs Pato Zatorze

Początek spotkania niezwykle nerwowy i chaotyczny, obie drużyny znały stawkę meczu, czyli szansa na 3 miejsce w sezonie, dużo błędów niecelnych podań. Zatorze w swoim stylu silnie w defensywie, czekając na okazje do kontry. Mimo upału mecz w bardzo szybkim tempie. Prowadzenie po jednej z dobrych akcji objęło Zatorze jednak nie na długo, dość szybka odpowiedź Albatrosów i mieliśmy remis. Od tego momentu na boisku przeważali właśnie gracze w niebieskich strojach, Zatorze nie mogło wyraźnie złapać rytmu. FC Albatros zdobywają drugą bramkę i prowadzą grę. Pato mimo słabej gry miało szanse na wyrównanie, karnego nie wykorzystał jednak jeden z graczy. po pierwszej części 2 : 1 dla Albatrosów. Nie wiem co w przerwie graczom z Zatorza powiedział kapitan, ale ich determinacja i postawa w drugiej części, cóż powstali jak feniks z popiołów. Szybkie akcje dokładne podania, ładna gra kombinacyjna i defensywa, przerywanie akcji przeciwnika i kontry, z którymi Albatrosi nie umieli sobie dać rady konsekwentnie swoje aż do wyniku 6 : 2, w FC Albatros coś nie grało, za dużo gadania, zbędnych dyskusji, skład mają świetny, ale chyba brakuje jeszcze mentalności zwycięzców, chociaż w momencie kryzysu Zatorza strzelili dwie bramki, to na niewiele się to zdało, ostatecznie 7 : 4 dla Pato Zatorze!!! To był naprawdę świetny mecz, dla takich meczy warto prowadzić tą ligę!!! Świetnie Jakub Prus i Cezary Pielasa, którzy zdobyli po 2 bramki, ale tego dnia cała drużyna dała z siebie maks!!!

Teraz po kolei

Lokomotiv Mińsk Maz. vs Ekipa 76

W Loko słaba frekwencja natomiast Ekipa bardzo zmotywowana aby uratować się przed spadkiem, więc mecz zapowiadał się ciekawie. Taki też był, może nie było to piłkarskie święto, ale na pewno była walka, czasem nawet za ostra i zbyt agresywna, emocje dały o sobie znać. Gra w pierwszej części wyrównana, chociaż akcji bramkowych niewiele, więcej walki w środku. trudno było wskazać przeważającą stronę, chociaż pierwsza połowa dla Ekipy 1 : 0. W drugiej Loko podkręciło wyraźnie tempo, ale to Ekipa prowadziła 2 : 1. I wszystko wskazywało, że dowiozą wynik do końca jednak jedna z akcji Lokomotivu zakończyła się bramką i mieliśmy remis, wtedy to dopiero były nerwy...przepychanki, pyskówki, brzydkie faule, ale tego co najważniejsze, czyli bramek nie zobaczyliśmy. Obie drużyny podzieliły się punktami, wynik 2 : 2.

Wataha vs WKS Baza 23, Wataha nie zebrała składu, nie uzgodniono innego terminu, walkower.

Meczu STS Team vs Żaglówki nie można nazwać porywającym widowiskiem, aczkolwiek wiele akcji Żaglówek mogło się podobać, ciekawa kombinacyjna gra, niekonwencjonalne zagrania, a wszystko dlatego, że STS nie postawił oporu, kiepska frekwencja, brak wiary w zwycięstwo, tylko parę osób walczyło i wkładało serce w grę. Pierwsza połowa to absolutna dominacja Żaglówek, 9 : 1 to i tak niski wymiar kary. W drugiej STS lepiej, głównie za sprawą Michała Antosiewicza, który dawał z siebie wszystko. Ostatecznie bardzo wysoki wynik 17 : 7 dla Żaglówek,chłopaki zrobili co trzeba, teraz przed nimi mecz z Canarinhos i będą mogli tylko patrzeć z boku na rozstrzygnięcie meczu Partnera. Świetny mecz Dominika Zarzyckiego i Marcina Nowakowskiego, którzy zdobyli po 4 bramki!!!

Ostatnie rozegrane spotkanie SBW kontra Cartpoland Canarinhos mecz zapowiadał się ciekawie, ambitnie grające Kanarki i nieprzewidywalne SBW, ale niestety widowiskowo zagrali jedynie gracze z Serbinowa, Cartpoland z jednym zmiennikiem w takim upale, po prostu nie mieli szans. Trzeba też przyznać, że tak skutecznego i dokładnego meczu w wykonaniu SBW dawno nie widzieliśmy. Sam wynik do przerwy 5 : 0 już o czymś świadczy. Dobre akcje, dużo ruchu wyjścia do piłki i grała cała drużyna. W drugiej obraz gry nie uległ zmianie i SBW gładko wygrało 12 : 2. 3 bramki dla SBW zdobył Łukasz Krupa, a za grę trzeba pochwalić Jakuba Zawadzkiego.

Za nami świetne jedenaście kolejek, aż trudno uwierzyć, że w najbliższą sobotę zakończymy sezon...Przed nami jednak największe emocje i ostateczna rozgrywka, Żaglówki i Partner grają o 1 miejsce, WKS Baza i Pato Zatorze o 3!!! Wszystko rozstrzygnie się już w sobotę!!! mecze od 10 - 17, zapraszamy, przez cały dzień grill, napoje, piwo, po ostatnim meczu oficjalne zakończenie z wręczeniem nagród!!!

UWAGA!!!

W przypadku awansu reprezentacji Polski do 1/8 z 2 miejsca o 15 w sobotę mecz, który będziecie mogli zobaczyć na przygotowanym rzutniku!!!

Już dziś zapraszamy serdecznie!!!