Wyszukiwarka

Aktualności

Nieoczekiwana zmiana miejsc!!!

• autor: krawiec24hts, 2016-04-11 09:52

Niespodziewane wyniki w MLM to już nic nowego, poziom rywalizacji jest tak wyrównany, że zdarzyć się może wszystko. Świetnie to widać po wynikach w XIV kolejce. Rozstrzygnięcia na pograniczu, walka do końca i dużo emocji!!!

ZDJĘCIA

Na wstępie przypominamy o przełożeniu najbliższej kolejki i już dziś zapraszamy za dwa tygodnie!!!

Tu każdy mecz jest na wagę mistrzostwa, najmniejszy błąd może mieć znaczenie. Rywalizacja w pierwszej trojce się zagęszcza. Małe różnice punktowe, a bezpośrednie pojedynki jeszcze przed nami!!!

Relację z XIV kolejki zaczynamy od świetnego meczu Żaglówki vs Pato Zatorze. Na jesieni Żaglówki pewnie wygrały, Zatorze chciało wziąć rewanż, tym bardziej, że pierwsze dwa mecze zagrali naprawdę bardzo dobrze. Od początku oba zespoły pełna koncentracja, uważnie w obronie i bez zbędnych strat w ofensywie, po kilka ciekawych sytuacji z obu stron, z których dwie skończyły się bramką. Po pierwszej połowie remis 1:1, wielu obserwatorów twierdziło, że w drugiej połowie Zatorze dostanie solidną lekcję futbolu od Żaglówek. Lekcja była, ale raczej pokory dla Żaglówek i napisanie, że Żaglówki nie miały dnia, grali przeciętnie byłoby niewłaściwie, grali tak jak im przeciwnik pozwolił, a Zatorze postawiło naprawdę twarde warunki, nie ustępowało pola i świetnie wyprowadzało kontry 6 bramek w drugiej połowie, Żaglówki tylko 2. Bez wątpienia wpływ na wynik miała też dobra postawa bramkarza Pato Zatorze Mateusza Kasprzyka, wielokrotnie ratującego swój zespół przed utratą bramki. Ostateczny wynik 7:3 dla Zatorza, ciekawe czy ktoś obstawiał taki wynik? To był naprawdę dobry mecz, zimny prysznic dla Żaglówek, ciekawe jak na nich podziała, znając ambicje zawodników zrobią wszystko by odzyskać fotel lidera.

Teraz o meczu, który zapowiadał się bardzo interesująco i miał wpływ na układ w pierwszej trójce. Partner Grzebowilk vs FC Albatros. Początek spotkania na korzyść Albatrosów, którzy szybko wyszli na jednobramkowe prowadzenie jednak Partner jak w każdym meczu konsekwentnie swoje spokojne rozgrywanie od tyłu piłki i zabójcze przyspieszenia, nie można zapomnieć o indywidualnych umiejętnościach zawodników. W FC Albatros czegoś brakuje, skład mają świetny, formy brakuje jednak dotychczasowemu liderowi Wiktorowi Lachowskiemu, który czarował jesienią na boiskach MLM. Pierwsza połowa 2:1 dla Partnera. W drugiej sytuacja się nie zmieniła, Partner wyraźnie przeważał na boisku, chociaż Albatrosi nie wykorzystali wielu świetnych okazji i to nie pierwszy raz w tym sezonie, brak skuteczności miał wpływ na końcowy wynik 8:2 dla Partnera. Partner Grzebowilk świetnie, można by powiedzieć, mistrz powrócił ma się zdrów i zajął pozycję lidera, teraz to inni muszą ich gonić, chociaż najciekawsze mecze jeszcze przed nami.

Kolejny bardzo ciekawy pojedynek WKS Baza 23 vs SBW. Dyscyplina i siła kontra młodość i polot. Cech obu zespołów i różnic między nimi można by było wymieniać wiele. Kilka mają też wspólnych, wola walki i charakter, co skutkowało drobnymi spięciami na boisku, można powiedzieć, że iskrzyło. SBW od początku prezentowało się świetnie, widać, że są zgrani i rozumieją się na boisku do tego jak jest frekwencja mogą namieszać  i sprawić problemy każdej ekipie. Prowadzenie 4 : 1 i już pachniało sensacją jednak drobne spięcia i docinki zawodników obu drużyn bardziej działały na graczy SBW, kto wie może to celowe działanie WKS, taka taktyka, aby wyprowadzić rywali z równowagi. Po pierwszej połowie wynik 5: 3 dla SBW. W drugiej coś w ekipie z Serbinowa się zacięło, a Baza konsekwentnie swoje, wielu ich gra może się nie podobać, ale trzeba przyznać są skuteczni i ich gra przynosi efekty. W drugiej połowie WKS zdobył 5 bramek, SBW tylko jedną, ostatecznie 8 : 6 dla Bazy. Bardzo dobry mecz. W SBW świetny mecz zagrał Adrian Pazura zdobywając 5 bramek!!! Niezawodny Daniel Lewkowicz zdobył kolejne 3 bramki dla WKS  i depcze po piętach Danielowi Grabowskiemu z Żaglówek, który nie jest ostatnio w formie strzeleckiej.

Ostatni sobotni mecz to pojedynek Cartpoland Canarinhos z Ekipą 76. Obie ekipy po zmianach kadrowych i od razu na wiosnę frekwencja dopisuje co przekłada się  na lepszą grę. Pojedynek od początku bardzo wyrównany bramka za bramkę, trudno było wskazać kto wygra. Twarda męska walka i chęć zwycięstwa. Po pierwszej połowie Kanarki prowadziły 3:2, co zapowiadało emocjonującą drugą połowę. Taka też była znów bramka za bramkę, do końca nie wiadomo było kto zwycięży. W ostatnich minutach szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła drużyna Carpoland Canarinhos. Bardzo ciekawy mecz, dobra postawa obydwu drużyn, oby tak dalej. Świetnie w Kanarkach zagrał Konrad Malejczyk zdobywając aż 6 bramek!!! W Ekipie 76 4 bramki strzelił Damian Filipek ten młody zawodnik okazuje się być dużym wzmocnieniem dla Ekipy, czekamy jeszcze na powrót Piotra Zadrożnego, to może być naprawdę mocna drużyna.  Po dużych emocjach Cartpoland wygrywa 7:6!!! Brawo za walkę Panowie!!!

Niedzielne zmagania otwierał mecz Lokomotivu z STS Team, od zawsze pojedynki te były niezwykle wyrównane, ze wskazaniem jednak na Loko. Tym razem od początku inicjatywę na boisku przejął STS. Pierwsza połowa to ich absolutna dominacja. W końcu dobra frekwencja oraz obecność zawodników, którzy mieli wzmocnić drużynę Marcina Lipiaka, dała o sobie znać. Obrona dobrze ustawiona, bliskie krycie i bez błędów, do tego dobrze i skutecznie w ataku. Po pierwszej połowie 4 : 0 dla STSu!!! To było zaskoczenie, Loko wyraźnie nie mogło znaleźć sposobu na przeciwników, brak skuteczności i pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. W drugiej Lokomotywa lepiej, udało się im zdobyć 2 bramki, ale nic więcej. Ostatecznie po dobrym spotkaniu STS Team wygrywa 5 : 2. Kolejny mecz, który udowadnia jak wyrównany poziom jest w lidze!!!

Ostatnie spotkanie Wataha vs Sami Swoi. Trudno jest grać o cokolwiek jeżeli na mecz przychodzi niepełny skład, Wataha już na początku ma poważne problemy kadrowe, mam nadzieję, że coś się zmieni. Pierwsza połowa mimo przewagi liczebnej Samych Swoich to wyrównany wynik, można by powiedzieć murowanie bramki, ale też kilka kontr w wykonaniu Watahy i gdyby wykorzystali sytuacje mogli nawet prowadzić. Do przerwy 2:1 dla Swojaków. W drugiej to już ewidentny brak sił umiejętne wykorzystanie przewagi przez Samych Swoich. Ostatecznie 12 : 1. 5 bramek dla Swojaków zdobył Dariusz Klepacki!!! Trudne początki ligowych zmagań dla Watahy, miejmy nadzieję, że przetrwają i będą prezentować się coraz lepiej.

Rywalizacja zapowiada się coraz ciekawiej, wyniki XIV kolejki nie dość, że świadczą o wyrównanym poziomie, to jeszcze są zwiastunem tego co czeka nas w przyszłości, a konkretnie zaciętej walki o każdy metr boiska i końcowy tryumf do samego końca!!!

W XV kolejce ruszamy z konkursem Turbokozak, zgłaszajcie się do organizatorów, aby wziąć udział!!! Jeszcze w tym tygodniu podamy konkurencje!