KORSARZE : CANARINHOS 7:7

• autor: lokomo, 2015-03-15 19:57

Przeczytaj relację z XV kolejki

W najciekawszym meczu piętnastej kolejki Korsarze zremisowali z Canarinhos 7:7. Emocji w tym meczy było co nie miara, a sytuacja na boisku zmieniała się co chwilę. Był to zarazem pojedynek najlepszych snajperów w MLM, który zwyciężył Alan Mlącki (4 trafienia), a powracający do składu Korsarzy Tomasz Markowicz zdobył „tylko” 3 gole. Remis wydaję się najbardziej sprawiedliwy. Czerwoną kartką za niesportowe zachowanie został ukarany zawodnik z numerem 14 w ekipie Piratów za co zostaje odsunięty przez Komisję Ligi od jednego meczu.

Zmagania w piętnastej kolejce rozpoczął mecz SBW – Hurtsport. I tu mieliśmy niespodziankę, gdyż beniaminek dosyć łatwo wygrał 6:1 zdobywając pierwsze punkty w MLM. Wszystkie gole w drużynie z Barczącej zdobyli obcokrajowcy. Białorusini coraz lepiej prezentują się na naszych orlikach, a z tego co udało dowiedzieć nam się nieoficjalnie, prezes Hurtsportu szuka kolejnych wzmocnień z zagranicy tym razem przeszukując rynek afrykański.

Najbardziej nieprzewidywalnym zespołem w MLM jak wiadomo już od dawna jest STS. Tym razem ekipa Marcina Lipiaka wygrała 5:2 z Żaglówkami. Ten mecz wysoko powinny wygrać Żaglówki, ale jak zdobyć trzy punkty, jeśli bramki STS-u strzeże Hubert Kałowski, który w samej tylko drugiej połowie obronił dwanaście strzałów, które wręcz musiały wpaść do siatki. Gdyby oceniać piłkarzy w skali „Przeglądu Sportowego” golkiper STS-u zdobyłby z pewnością 10 – a przypomnijmy, że tydzień temu powstrzymał Lokomotiv.

WKS 23 Baza przegrał już czwarty mecz z rzędu i z taką forma kibice wojskowych powinni zacząć się już martwić – czy uda się utrzymać w lidze, skoro drużyny z dna tabeli grają dużo lepiej?. Tym razem Baza została zdeklasowana przez Partnera aż 2:9. Zawodnicy z Grzebowilka z ostatnich jedenastu meczów, wygrali aż dziesięć i już tylko jednego punktu brakuje im do pozycji lidera.

Sami Swoi w sobotni wieczór pokonali Silną Wolę 9:7. Zespół z Siennicy, który słynie z tego, że najczęściej przegrywa jedną bramką, tym razem został pokonany dwoma. Za tydzień SW zagra z Bazą i będzie to bardzo ważny pojedynek w kontekście walki o utrzymanie. Niestety, znowu musiała zainterweniować Komisja Ligi. Zawodnik z numerem 15 zostaje ukarany odsunięciem od czterech następnych meczy MLM

Drugi beniaminek z Kuflewa był o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki, ale ostatecznie przegrał z Zatorzem 4:5. Nie popisał się golkiper Pianki, który powinien lepiej zachować się przynajmniej przy dwóch golach. Jeszcze dwie minuty przed końcem spotkania był remis, ale ambitnie grającym Zatorzanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W meczu kończącym piętnastą kolejkę Lokomotiv nie bez problemów pokonał Silvermenów 7:2. Mistrz męczył się niemiłosiernie, ale ostatecznie zwyciężył utrzymując pozycję lidera. W drużynie Srebrych bardzo trudno powstrzymać było Artura Borucińskiego, który okazał się dużym wzmocnieniem teamu Tomasza Kowalskiego. W Loko wyróżnił się Marcin Gugała – 3 gole, 2 asysty.

autor: BartekP 2015-03-18 11:36:39

Profil BartekP w Futbolowo chciałem zauważyć, że kara jaką za umyślne uderzenie głową innego zawodnika otrzymał Sebastian G. jest najniższą z możliwych i dlatego podobne sytuacje będą się nadal zdarzać. Nie jest to kara, która da innym do myślenia i zapobiegnie podobnym sytuacjom w przyszłości.