Aktualności

Kto będzie mistrzem jesieni?

• autor: lokomo, 2014-11-16 19:30

Przeczytaj relacje z XI kolejki

Do końca rundy zostały już tylko dwie kolejki, a my wciąż nie wiemy, kto zdobędzie tytuł mistrza jesieni. Mało tego, matematyczne szanse nadal ma siedem zespołów. Tak wyrównanego zakończenia chyba nikt się nie spodziewał.

Sobotnie mecze (za wyjątkiem meczu kolejki Kominki – Korsarze) raczej rozczarowały. Swoje pojedynki zdecydowanie wygrały Sami Swoi (13:1 z STS-em), Lokomotiv (11:1 z Herkulesem) oraz WKS (8:3 z Silvermanami). U „Swojaków” wyróżnił się Kacper Jackowicz, który strzelił swoim byłym kolegom cztery gole. W Loko pięć bramek zdobył Michał Bąk, który w ten sposób postanowił uczcić narodziny swojej córeczki. Silvermani mieli szanse na dobry wynik, ale wyraźnie nie miał swojego dnia golkiper „Srebrnych”. 23 baza wygrywając te zawody zdecydowanie oddaliła się od strefy spadkowej.

Mecz kolejki powetował nam brak emocji z poprzednich rywalizacji. Korsarze wygrali 4:3 z Kominkami i trzeba przyznać, że był to sprawiedliwy rezultat, bo Piraci, mieli więcej pomysłów na rozgrywanie piłki i częściej dominowali. Bohaterem meczu Tomasz Brzost, któremu udało się dwa razy pokonać bramkarza Kominków. Niestety znów musi interweniować Komisja Ligi, która za niesportowe zachowanie zawodnika z numerem 12 w ekipie Korsarzy nakłada karę – jeden mecz pauzy. Piraci wygrali już dziewiąty mecz z rzędu i jeśli wygrają jeszcze dwa wyrównają rekord z poprzedniego sezonu należący do Lokomotivu. Tomasz Markowicz strzelił już swoją 96-tą bramkę w historii MLM, jeśli za tydzień trafi jeszcze cztery razy będzie pierwszym piłkarzem, który strzeli 100 bramek w MLM. Po piętach depcze mu Rafał Pszonka, który ma 93 trafienia.

Bracia Pszonka strzelili Husarii jedenaście goli i Partner łatwo pokonał przeciwnika 15:2. Za tydzień o bramki nie będzie łatwo, gdyż drużyna z Grzebowilka podejmie w meczu kolejki Korsarzy. Zwycięzca przybliży się do wygrania rundy jesiennej

Silna Wola dzielnie walczy, ale znowu schodzi z boiska pokonana. Tym razem lepsze okazało się SBW (2:6). Pojedynek bardzo wyrównany w pierwszej połowie, w drugiej Sienniczanie opadli z sił, mimo, że mieli więcej rezerwowych niż ekipa z Serbinowa.

Na zakończenie kolejki bardzo ciekawe widowisko stworzyły drużyny Zatorza i Canarinhos. Rywalizacja ta pokazała jak ważny dla Kanarków jest bramkarz Michał Sornat. W tej kolejce nie mógł zagrać i to (plus bardzo słaba skuteczność) to chyba główne przyczyny porażki. Zatorze wygrało 5:3 i nadal liczy się w walce o najwyższe stopnie podium.