"Chcemy postawić na półce kolejny puchar"

• autor: lokomo, 2014-09-30 20:21

Przeczytaj wywiad z kapitanem Canarinhos Arturem Czarnotą.

Cześć Artur, dziękujemy, że zgodziłeś się udzielić wywiadu

- W imieniu mojej drużyny, witam wszystkich zawodników, organizatorów i kibiców .

Cieszę się z możliwości przedstawienia Canarinhos w tym miejscu .Jesteśmy drużyną mało znaną w Mińskiej Lidze, ale po 5 kolejkach myślę że już rozpoznawalną :)

Przed przyjściem do MLM, graliście w Celestynowskiej Lidze Szóstek Piłkarskich. Możesz przypomnieć które miejsca zajmowaliście? Ile punktów zabrakło Wam, aby zdobyć tytuł?

- Przed przyjściem do MLM graliśmy przez 4 sezony w CLSP .Graliśmy w tej lidze od samego początku jej powstania i w zasadzie znaliśmy ją od podszewki. Zaczynaliśmy kompletnie innym składem i inną nazwą ,a z tego pierwotnego zostałem tylko ja .W założeniach miała to być drużyna firmowa i tak też było ale tylko połowę pierwszego  sezonu. Z czasem zawodnikom zaczęło brakować czasu na treningi , grę. Piłka nożna  to pasja chyba większości młodych chłopców tak też było w moim przypadku :) Postanowiłem pobawić się troszkę w ''menadżera '' :) i wspólnie z grupą fantastycznych młodych chłopaków stworzyłem istniejący do dzisiaj team CANARINHOS :)

Miejsca jakie zajmowaliśmy w CLSP to 4 w pierwszym sezonie. Drugi sezon, zmiana nazwy na Canarinhos i 2 miejsce. Sezon trzeci przebudowa drużyny, odeszło kilku zawodników przyszli nowi. Niestety to musiało odbić się na jakości i dopiero 5 miejsce na koniec sezonu.
Ostatni sezon 2 miejsce i chyba najlepsza gra kanarków .Do ostatniego meczu nie było wiadomo kto zostanie mistrzem, zabrakło nam 2 punkty .W szczytowej formie kanarki wygrały 23 mecze z rzędu , przegrywając tylko 3 w całym sezonie , wygrywając między innym z 3 krotnym mistrzem CLSP oraz Mistrzem Orlik Polska drużyną Ac Revalid 10-6 (Revalid wcześniej Ac JBB :)

Czy Twoi piłkarze grają też w klubach na dużych boiskach?

- Zawodnicy Canarinhos obecnie nie grają w żadnych klubach , ale  jak najbardziej były  przygody na dużych boiskach

Jakie są największe sukcesy Canarinhos? Jakie turnieje wygrywaliście?
 Gra w piłkę nożną jest dla nas dużą frajdą i dlatego jak tylko jest  okazja pogrania gdzieś poza ligą szóstek chetnie z niej korzystamy. Z wiekszych  sukcesów jakie mamy za sobą  warto wspomnieć o ;

IV miejsce w  II Mazowieckim Turnieju w Cegłowie 2013 r
I miejsce w III Mazowieckim Turnieju w Cegłowie 2014 r
I miejsce w Turnieju Piaseczno Cup 2013 r
II miejsce w CLSP sezon 2011-2012 oraz 2013-2014
I miejsce Kołbielska Liga Wiosek 2014 r

Jakbyś po pięciu kolejkach mógł porównać obie ligi, która wg Ciebie jest silniejsza, jakie zauważyłeś różnicę?

Co do porównania obu lig ciężko jednoznacznie na tym etapie  to stwierdzić .My gramy z Wami dopiero piątą kolejkę i tak na prawdę poznajemy każdą z drużyn .O drużynach z CLSP wiedzieliśmy w zasadzie wszystko . Wiedzieliśmy na co ich stać , co mogą grać.Tu nie wiemy nic .No może poza drużyną Lokomotiv z którymi graliśmy przez 3 sezony w CLSP i bardzo miło wspominamy nasze pojedynki. Zawsze stały na wysokim poziomie i tylko na podstawie  tej drużyny w tej chwili możemy porównywać siłę tej ligi . Jako ciekawostkę przypomne że druzyna Lokomotiv w CLSP wygrała z nami z nami 3 razy 3 razy też przegrywając. Różnice bramkowe były naprawdę bardzo nieduże co może tylko zapowiadac zbliżające sie niedługo emojce w MLM :)

Jaki cel wyznaczyliście sobie w tym sezonie?

- Cel jaki sobie wyznaczyliśmy to zabawa, ale  wierzymy w swoje umiejętności i nie będę ukrywał że naszym głównym celem jest postawienie na półkę kolejnego pucharu do kolekcji :)

Czy spodziewałeś, że po pięciu kolejkach będziecie mieli komplet punktów?

- Nie wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się po 5 kolejkach. Jak już wspomniałem wcześniej nie znalismy tej ligi. Tylko i wyłącznie na podstawie Lokomotiv moglismy ocenic swoje szanse i z tej oceny wyszło nam że je mamy :) Do kazdego meczu wychodzimy zmotywowani i każdego traktujemy bardzo poważnie. Dowodem na to może być oczko ustrzelone z Herkulesem. Jest to nasz taki mały rekord bo do tej pory mielismy strzelonych 19 bramek w jednym meczu :)

Kto wg Ciebie zdobędzie tytuł? Które drużyny będą waszymi najgroźniejszymi rywalami w walce o mistrzostwo?

- Kto zdobędzie tytuł ? Ten kto zdobędzie najwięcej punktów :) A poważnie to chyba zarysowała sie po 5 kolejkach taka mała czołówka .Nie chciałbym jeszcze rozwieszac medali bo jak pokazała historia mistrzostwo można zdobyć różnicą 6 bramek prawda? :) Do gry włączy sie na pewno Partner. W ostatnim meczu pokazali bardzo dobry futbol i łatwo nie zrezygnują z podium. Loko wszyscy wiedzą że grać i wygrywać ciężkie mecze potrafią. Na pewno są faworytami. Zatorze ? Okaże sie po meczu z Loko czy potrafią spiąć się na te najważniejsze mecze. Czekają nas ciekawe 2 kolejki które powinny juz wyłonić samodzielnego lidera.

Jakie są wasze silne strony, a nad czym jeszcze musicie popracować?

- Mamy same silne strony hahahah :) Nie chciałbym wszystkiego zdradzać. Zapraszamy kibiców  do oglądania naszych meczy i samemu oceniania :) Co do poprawy gry to zawsze jest coś do poprawienia. Pracujemy nad tym na treningach

Strzeliliście już 54 goli, w klasyfikacji strzelców aż czterech Twoich piłkarzy jest wśród najlepszych strzelców MLM. Czy w MLM łatwiej strzela się bramki niż w lidze Celestynowskiej?

- Tak faktycznie ilość strzelonych bramek może wzbudzać podziw, bo daje prawie 11 na mecz. Czy łatwiej się strzelka w Mińsku? Strzela sie tak jak rywal pozwala :) W takim tempie może uda nam sie pobić Loko w ilości strzelonych bramek . W CLSP  w sezonie 2013-2014 strzelilismy ich 212. Loko do mistrzowskiego tytułu potrzebowało ich 209 :) Troche ciekawych statystyk na koniec :)
Dzięki za miła rozmowę i zapraszamy wszyskich do kibicowania .

Pozdrawiamy CANARINHOS