Sezon 2014/2015 czas zacząć.

• autor: gugi01, 2014-08-27 07:55

W najbliższy weekend rozpocznie się pierwsza kolejka drugiego sezonu Mińskiej Ligi Mistrzów. Rywalizować będzie 14 zespołów w tym dwa nowe to Canarinhos i Silvermens. Wszystkie drużyny zaczynają od zera i z pewnością będą chciały wywalczyć mistrzostwo. Życzymy dużo bramek i żadnych kontuzji.

SBW VS SILVERMENS

Drużyna z Serbinowa znakomicie się zaprezentowała w poprzednim sezonie i zajęła 3 miejsce. Czy uda im się zapełnić lukę w składzie po stracie Kamila Kuczerenki? Nowe transfery będą mogły zaprezentować swą wartość w meczu otwarcia drugiego sezonu MLM. Goście to ekipa doświadczonych zawodników, którzy na niejednym boisku już grali. Swoje występy rozpoczną od bardzo wymagającego przeciwnika. Czy będą w stanie sprawić niespodziankę i zgarnąć komplet punktów? Faworytem jest SBW ale spotkania z beniaminkami nigdy nie należą do latwych.

HUSARIA VS CANARINHOS

Husaria to ekipa z dolnej części tabeli ubiegłego sezonu. Jest też jednak zespołem który w moim mniemaniu zrobił największe postępy. W nadchodzącym sezonie postarają się walczyć o najwyższe cele. Kanarki to już uznana marka. W Mińskiej Lidze Mistrzów zagra po raz pierwszy ale w CLSP niejednokrotnie prezentowali się z bardzo dobrej strony. Ich mocną stroną jest z pewnością gra w obronie i łatwość zdobywania bramek w CLSP zdobyli ich aż 248! Czy dokonają tego wyczynu na boiskach MLM? Faworyta w tym spotkaniu nie ma i o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia.

KORSARZE VS ZATORZE

Korsarze to jedna z najmocniejszych ekip zeszłego sezonu. Gdyby nie kłopoty kadrowe to z dużym prawdopodobieństwem zakończyli by na podium. Czy dzięki letnim wzmocnieniom uda im się wypełnić braki kadrowe? Ekipa z Zatorza to drużyna złożona z młodych zawodników. Poprzedni sezon powinni potraktować jako przetarcie aby w nadchodzących meczach zaprezentować pełnię swoich możliwości i wykorzystać zdobyte doświadczenie. Faworytem w tym pojedynku są Korsarze ale Zatorze postara się sprawić niespodziankę.

HERKULES VS SILNA WOLA

Ekipa gospodarzy zakończyła poprzedni sezon w MLM w dolnej części tabeli, to zdecydowanie poniżej oczekiwań. Czy po stracie Tomasza Markowicza uda im się go zastąpić i walczyć o górną część tabeli? Silna Wola to wielka niewiadoma potrafią przeplatać świetne mecze na zmianę ze słabymi. Ostatni sezon zakończyli również w dolnej części tabeli. Mamy nadzieję że w nadchodzących spotkaniach zaprezentują to co mają najlepsze. O wyniku tego spotkania zadecyduje wola walki i przepracowane lato. Faworyta nie sposób wskazać.

SAMI SWOI VS PARTNER GRZEBOWILK

Swojaki po dobrym starcie w pierwszym sezonie MLM z pewnością pokuszą się o podbój podium w nadchodzącym sezonie. Jeśli uda im się pokonać ich największa słabość- braki kadrowe to ich meczę będą cieszyć oczy najwybredniejszych kibiców. Partner to wicemistrz z poprzedniego sezonu. Wakacje bardzo mocno przepracowali i w nadchodzącym sezonie postarają się zgarnąć tytuł mistrzowski. Mecz na pewno będzie bardzo zacięty i na wysokim poziomie faworyta nie sposób wskazać.

WKS 23 BAZA VS KOMINKI

Baza to zespół który grał w MLM tylko rundę rewanżową a i tak odcisnął tam swoje piętno. Ich grę cechuje walka o każdy centymetr boiska i świetna gra w powietrzu. Wakacje były dla nich czasem treningów i przygotowań co z pewnością przyniesie efekty w nadchodzącym sezonie. Moim zdaniem włączą się do walki o najwyższe cele. Kominki to jedna z najbardziej widowiskowo grających ekip poprzedniego sezonu. Potrafią świetnie wyprowadzać kontry jak i rozegrać atak pozycyjny. Są kolejnym zespołem, który śmiało może walczyć o mistrzostwo w MLM. To będzie mecz walki a w takich spotkaniach wszystko jest możliwe i nie ma faworytów.

STS TEAM VS LOKOMOTIV

STS to wielka niewiadoma rozpoczynającego się sezonu. W poprzedniej rundzie uplasowali się w środku tabeli ale to z pewnością poniżej ich aspiracji. Jeśli będą grali swoją najlepszą piłkę to górna część tabeli powinna być w ich zasięgu. Loco zakończyło rozgrywki zdobywając tytuł mistrzowski w ostatniej kolejce sezonu. Czy uda im się utrzymać to formę? Goście słyną z zaangażowania i walki o każdą piłkę. Jeśli zaprezentują to w nadchodzących meczach powinni walczyć o najwyższe cele. Faworyta w tym spotkaniu nie ma, ale lekka przewaga jest po stronie Lokomotivu.