LOKOMOTIV MISTRZEM MIŃSKIEJ LIGI MISTRZÓW SEZONU 2013/2014!

• autor: lokomo, 2014-06-08 18:12

Nieoczekiwany finisz ligi. Przez 25 kolejek ani razu nie byli liderem. Zdobyli prowadzenie w lidze w ostatniej kolejce wyprzedzając Partnera Grzebowilk o .... 6 bramek! Tytuł dla Lokomotivu!

Niesamowita końcówka ligi. Odrobienie trzynastu bramek straty do Partnera wydawało się niemożliwe, a jednak Lokomotiv dokonał tego w znakomitym stylu, choć przyznać trzeba, że pomogło im trochę szczęście. Niedziałka przybyła na spotkanie z Loko tylko w pięcioosobowej kadrze. Wola walki nie pozwoliła im jednak oddać meczu walkowerem i przy prawie 30- stopniowym upale starali się dorównać piłkarzom w różowych koszulkach. Przegrali 2:24, ale dostali duże brawa od kibiców.

Brawo dla Niedziałki za walkę fair. Tego samego nie można powiedzieć o piłkarzach Lotu, którzy pożegnali się z naszą ligą kompromitacją - nie przychodząc na swój mecz z Korsarzami.

Po wysokim zwycięstwie lokomotywy, Partner musiał wygrać przynajmniej dziesięcioma golami, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie udało się, gdyż WKS wspierany przez liczną grupę kibiców udowodnił, że gdyby nie olbrzymia strata z poprzedniej rundy, dziś walczył o górną część tabeli. Mimo, że dla wojskowych był to już tylko mecz o honor to walczyli jakby to był finał MŚ. W 23-ej bazie świetnie zagrał Dominik Żołądek, gola dorzucił też Adrian Jasek zostając najlepszym strzelcem WKS-u w tym sezonie. W Grzebowilku Dominik Foryś i Rafał Pszonka robili co mogli, zabrakło... sześciu goli - przy strzelonych 209 bramkach. To tak jakby przegrać maraton o setne części sekundy.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

Po ostatnim spotkaniu sezonu 2013/2014 MLM odbyło się uroczyste wręczenie nagród drużynowych i indywidualnych.

Najlepszym strzelcem został Paweł Gałązka (Sami Swoi), wyprzedzając Rafała Pszonkę(Partner) i Rafała Grabowskiego (Lokomotiv), najlepszym piłkarzem Rafał Grabowski przed Kamilem Kuczerenką (SBW) i Dominikiem Zarzyckim (Kominki), bramkarzem Grzegorz Czap (Korsarze) przed Mateuszem Kacprzykiem (Niedziałka) i Konradem Jastrzębskim (Partner). Najlepszym typerem ligi został Mateusz Witos (Zatorze)

Serdecznie podziękowania od organizatorów oraz uczestników rozgrywek dla Starosty Powiatu Mińskiego Pana Antoniego Tarczyńskiego, Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina Jakubowskiego za objęcie patronatem rozgrywek oraz wsparcie finansowe. Podziękowania należą się, także panu Robertowi Smuga Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu w Mińsku Maz. za możliwość rozegrania ostatniej kolejki na orliku znajdującego się na stadionie miejskim oraz użyczenia sceny.

Bardzo mocno pragniemy także podziękować pani Małgorzacie Beczek Dyrektor ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, dzięki której wszystkie sobotnie mecze ligowe mogły zostać rozegrane bez żadnych komplikacji. Pani Dyrektor jako nieliczna rozumiała i promowała społeczno – sportową ideę Mińskiej Ligi Mistrzów - tą współpracę doceniamy najbardziej! Nie można zapomnieć również o Pani Annie Zalewskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim, która udostępniła przyszkolne boisko Orlik dla piłkarzy z mińskich szóstek. Wielkie dzięki dla administratorów boisk orlik na których odbywały się mecze ligowe, Piotra Lichoty, Tomasza Rokity oraz Ryszarda Szczęsnego za pilnowanie porządku i naprawdę solidną współprace.

Dziękujemy partnerom medialnym gazecie Co Słychać? oraz tygodnikowi Nowy Dzwon za szerzenie i promowanie idei amatorskich rozgrywek piłkarskich  wśród mieszkańców Mińska Maz. i okolic.

Atrakcyjne nagrody, które powędrowały dla najlepszych zespołów oraz indywidualnych piłkarzy zasponsorowały takie firmy jak: HurtSport, DTZ, Ergosystem oraz Grospol. Doceniamy także wsparcie naszej ligi przez pana Tomasza Kowalczykowa  oraz Janusza Barnatowi, dzięki tym panom udało się zamknąć budżet. Oprawę pirotechniczną którą zobaczyliśmy w momencie podniesienia pucharu przez kapitana najlepszej drużyny ligi zawdzięczamy sklepowi NATO.

Organizatorzy dziękują za liczną frekwencje na zakończeniu sezonu MLM i zapraszają drużyny oraz kibiców do udziały w drugiej edycji Mińskiej Ligi Mistrzów.

Pozdrowienia i udanych wakacji, życzą organizatorzy: Łukasz Krasuski, Kamil Nalewka oraz Piotr Bąk.

Relację oraz zdjęcia z rozdania nagród będzie można obejrzeć wkrótce na naszej stronie.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM!